Veľa ľudí, ale aj veľké množstvo priemyselných odvetví rieši každý deň otázku odstraňovania vrchných náterov z rôznych materiálov. Najčastejšie sa stretávame so starým náterom na stene, s nečistotami na stene či grafitmi na betónových múroch. Jednoducho každé znečistenie na stene či z betónového múra ide veľmi ťažko odstrániť. Prakticky je veľmi málo technológií, ktoré dokážu nečistoty, mach či graffiti zo steny odstrániť. V dnešnej dobe je však veľmi moderná technológia pieskovanie, ktorá vás dokáže zbaviť povrchového náteru a iných nečistôt na ťažko dostupných materiálov.
Veľkou výhodou pieskovania je aj odstraňovanie hrdze z kovu. Ešte donedávna bolo potrebné vyhodiť produkty, ktoré boli pokryté hrdzou. V dnešnej dobe je veľké množstvo výrobkov, ktoré sú napadnuté hrdzou a sú ľahko vyčistiteľné. To, že pieskovanie vám dokáže pomôcť s odstránením takýchto nežiaducich látok už viete. Vedeli ste, že pieskovanie vám dokáže pomôcť aj pri úprave povrchu stien? Preto sa pieskovanie veľmi často používa na rýchle a efektívne upravovanie povrchu pre stavebníkov. Pieskovanie je technológia dostupná pre každého a cena pieskovanie za m2 záleží od typu úpravy materiálu a takisto od jeho rozsahu poškodenia.
Ako vlastne také pieskovaný prebieha? V prípade pieskovania je možnosť pieskovania priamo v teréne, ale aj mimoriadne efektívne je takisto pieskovanie v pieskovacom boxe. Ide o box, v ktorom je zabudovaná pieskovacia pištoľ ovládaná počítačom, kedy operátor pomocou rukavice ovláda proces pieskovania. Vďaka uzatvoreného boxu sa abrazívny materiál nedostáva td okolia a aplikuje sa priamo na poškodený materiál. V prípade pieskovania v teréne operátor používa pieskovaciu pištoľ priamo na stenu či betónový múr. Z pieskovacej pištole vystreľuje abrazívne materiál, čo predstavuje kremičitanový piesok a naráža priamo na stenu, kov či betón.